Operator obrabiarek skrawających

Operator obrabiarek skrawających (722307)

Kwalifikacje

M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających

Zdobędziesz wiedzę z zakresu:

• Ustawiania i uzbrajania obrabiarki skrawającej do wykonywania operacji i zabiegów
  • Dobierania i ustawiania parametrów skrawania
  • Mocowania narzędzi, uchwytów i przyrządów
  • Przeprowadzania obróbki próbnej
  • Obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie

Będziesz mógł także:

• Udzielać instruktażu jak wykonywać czynności podczas użytkowania obrabiarek
  • Kontrolować i korygować przebieg obróbki

Obsługiwać:

• frezarki
  • tokarki
  • szlifierki
  • wiertarki
  • wytaczarki
  • strugarki
  • obrabiarki sterowane numerycznie
  • ustalać kolejność zabiegów przy wykonywaniu operacji wielozabiegowych

Możesz pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem oraz eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, samochodów i ciągników, maszyn budowlanych, napędów hydraulicznych, wyposażenia taboru kolejowego, komunikacji miejskiej itp.

Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej objął patronatem naukowym szkołę-część zajęć jest realizowana na terenie Politechniki Łódzkiej lub przez jej pracowników w szkole. Patronem zawodowym klasy jest P&G GILLETTE.

Praktyki zawodowe odbywają się w zakładach produkcyjnych z najnowocześniejszym parkiem maszynowym w regionie.

Cześć praktyczna poszczególnych modułów odbywa się w warsztatach szkolnych – ( w klasach 1- 3)